Eylül Geldi

  Eylül Geldi

Yeni başlayacağım kitaba tarih atarken duraksadım. Bugün ayın kaçıydı? 1 Eylül 2018. Tuğba. Yani 2018 yılındaki bendim okuyacak. Tarihler gruplamadan çok daha fazlasıydı. Eylül ayı “artık tatil bitti, şimdi bir şey şeyler yap” ayıydı. Sonbahar ve okul ayıydı. Şu 3 ayın su gibi akıp geçmesi hem güzeldi. Ama öte yandan daha bitmemiş hissini de veriyordu. Geçen seneye gittim hemen. Şu bir senede neler olmuştu? Bazen ne söylesem eksik kalacak hissinden yazamadığımı fark ediyorum. Bundandır ki şu 3 ayda 3-4 kere kalem geçmiştir elime. Yazmak için de zorlamadım kendimi ne yalan söyleyeyim. Sadece bu durum(yazmamak) bazı olayları çok detaylı anlattığımı fark ettirdi. Bazen dinleyen(!) için sıkıcı oluyor sanırım. Detayların birçoğu aklımdayken, bir sürü etkenin olayın akışına etkisini düşünürken genelde sonuç ve olayın zirve noktası önemli sayılıyor insanlarca.

Evet ne diyordum. Eylül. Eylül denizdeki dalgaların köpürmesi gibi bir ay. Yol almak için işaretler verdiğimiz bir ay. Temizlenmek için köpürmek gibi. Bu sene şunları şunları yapacağım. Bu sene böyle olacağım falanlar vardır ya. Geçen seneden bunları öğrendim şimdiki ben eski ben değilim kızım’lar. Ben de birtakım kararlar almıştım. Sabahları uyanıp “benim yolum nereye” sorularımı hayal ettiren kararlardı. Anlam arayışımın yoldaşları olan düşünceler ve yaptırımlardı yani.  Ve tabi mottolar. Ortaya karışık serpeceğim.

-Az daha çok.

-Bazen ne yaparsan yap, olacağın önüne geçemezsin.

-İyilikle bak.

-Parçayı göreyim derken bütünü kaçırma.(biraz matematik sorusu çözmek gibi)

-Akışa bırak.

-Bazı sesleri kıs.

-Değiştirmekten korkma.

-Daha çok gör, daha çok gez, daha çok SOR, daha çok DİNLE.(evet arkadaş edinme ve bu konuda minimalist değilim.)

Evet. Bu yazıya başlama amacım neydi diye sorarsanız… Size öyle bir balık veremeyebilirim, sadece düşünmek ve düşündürmeyi seviyorum. Soru ve yorumlarınız olursa buralardayım.

Eylül ayı; kir toplamış düşüncelerimizin dip köşe temizliğini yaptığımız, içimizdeki ışığı yansıttığımız, etrafımızı daha bir canlı gördüğümüz ve harekete geçtiğimiz bir ay olsun.  Eylül geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir